10926210-327285604149323-8017071231573657627-nTürkiye’ de Trend Doğum Fotoğrafçılığı, bu sektörün lideri Sanat Fotoğrafla kısa bir röportaj;

Türkiye’ de Trend Doğum Fotoğrafçılığı

Son yıllarda Türkiye’de  Trend olan  Doğum fotoğrafçılığı  konusunda bu işin uzmanı olan

Sanat Fotoğraf ve Sanat Organizasyon  ile soru cevap şeklinde  keyifli  bir röportaj yaptık.

Soru;Bu keyifli işi bize anlatır mısınız?

Evet işimiz çok keyifli, insanların hayatlarındaki en önemli olaya tanıklık etmek ve bu anın bir parçası olmak mükemmel bir şey.

İki kişiyken bir anda üç kişi oluyorsunuz, sizden bir parça dünyaya geliyor. Gözleri, dudakları, burnu her şeyi size benziyor .

Bu mucizevi bir şey, bence dünyada yaşanabilecek en önemli olay.

Soru: Bu işe nasıl başladınız?

Cevap: Sanat fotoğraf zaten 2006 yılından beri kurumsal birçok firmanın katalog ve moda çekimlerini yapmaktadır.2010 yılında ise Doğum fotoğrafçılığı konusunda Türkiyedeki kurumsal firma eksikliğini görerek bu sektöre adım atmıştır. 2012 yılında ISO 9001 belgesi alarak kalitesini tescillemiştir.

2014 yılında AkıllıTV de yayınlanan, Sanat Fotoğrafçılığa ait bebek fotoğrafları videosu, yılın en iyi bebek fotoğrafları ve fotoğrafçılığı dalında, birincilik ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Soru: Neden siz?

Cevap:Evet bence en önemli soru ve en önemli cevapta bu.

Biz firma olarak bu işe hobi olarak başlamadık. Ekibimizde çalışan elemanların tamamı Üniversitelerin Fotoğrafçılık bölümü mezunu olan profesyonel fotoğrafçılardır.

Sanat fotoğraf olarak fotoğrafçılarımıza, hastane, bebek ve anne sağlığıyla ilgili kuralları  profesyonel olarak uygulayabilmeleri için çok ciddi  eğitimler vermekteyiz.

Hastane odası süsleme ve Doğum günü organizasyonlarında profesyonel bir ekip ile çalışmaktayız. Bu organizasyonların  tamamını kendi ekibimiz ile yapmaktayız.

Organizasyonlarımızda  kullanmış olduğumuz pasta, çikolata, şekerleme grubu hazırlıkları, sponsorumuz olan FARUK GÜLLÜOĞLU tarafından yapılmaktadır.

Soru: Bu güzel röportaj için teşekkür ederiz son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Cevap : Bostancı ve Beylikdüzü şubemizden sonra üçüncü şubemizi Floryada açacağız.

Bu şubemizde stüdyo çekimleri yapacağız, Doğum günü organizasyonları için masa tasarımları yapacağız. Ayrıca Hello Baby  mağazalarının tamamında standardımız mevcut  albüm ve tasarım çalışmalarımızı bu mağazalarda  görebilirsiniz. Çalışmalarımızla ilgili bütün bilgileri www.sanatfotograf.com  adresinden alabilirsiniz.

Bu güzel sohbet için çok teşekkür ederiz.

geri_buton