S.S.S


Doğum fotoğrafı çektirmek için, ne zaman randevu almam gerekir?
 • Bebeğinizin erkende gelebileceğini göz önünde bulundurarak, en geç 7. ayınız da randevu almanızı öneririz.
Doğum zamanım geldi ve önceden randevu almayı unuttum, son anda aramış olsam doğum fotoğrafı çektirebilir miyim?
 • Ekibimizin kalabalık oluşundan dolayı, doğumunuza 3 saat kalaya kadar son anda aramış olunsa dahi genelde fotoğraf çekimi için yetişiyoruz, fakat çekimlerin yoğunluğundan dolayı önceden randevu alınmadan gelen talepleri nadiren de olsa karşılayamama durumumuz olabileceğinden, tüm ailelerimize son ana bırakmayıp, önceden randevularını açtırmalarını öneriyoruz.
Doğum fotoğrafı çekimi ile ilgili, kaçırmamak için nasıl bir yol izleniyor? Ani gelen doğumlarda sistem nasıl işliyor?
 • Sezaryen doğumlarda doktorunuzla daha önceden görüşüldüğü ve tarih saati belirlendiği için, doktorunuzdan zamanı öğrendiğinizde bize bildirmeniz yeterlidir. Normal doğumlarda veya sezaryen planlanmışken ani ve erken gelen doğumlarda, son haftalarınızda bizleri bilgilendirdiğinizde, doğum zamanına kadar süreci birlikte takip ediyoruz, son aşamada sancınız başladığında ve hastaneye giderken bizi bilgilendiriyorsunuz, konuyla ilgili süreç hakkında sizi bilgilendirerek zamanlamayı ayarlıyor ve çekimlerinizi gerçekleştiriyoruz.
Doğum fotoğrafı çekim süreciniz ne kadar sürüyor?
 • Çekimlerimiz, doğum anına yaklaşık yarım saat, bir saat kala fotoğrafçı arkadaşımızın hastanede yanınızda olmasıyla başlayıp 4-5 saatlik bir çekim süreci ile son bulmaktadır.
Doğum fotoğrafı çekim süreci neleri kapsamaktadır?
 • Çekim sürecimiz, doğum öncesi hastanede son hamilelik anlarınız, anne ve babanın heyecanlı bekleyişleri, doğuma gidiş, ameliyathanede (son anda ameliyathaneye girişte sıkıntı yaşanmaması için önceden doktorunuzun onayını almanızı öneriyoruz) bebeğinizin ilk nefes aldığı anları, doktoruyla olan kareleri, anneyle ilk tanıştığı anları kareleyerek, bebeğinizim ilk bakım ve ölçümlerini, baba ve orada bulunan yakınlarınızın bebeğinizle ilk tanıştığı anları, odanızda anne, babanın ve üçünüzün olduğu kareleri, istenirse ilk emzirmenizi, son olarak o anda orada olan yakınlarınız ile de kareler alarak çekimi sonlandırmaktayız.
Doğum yaptıktan sonra kendimi fotoğraf çekimi için iyi hissetmiyorsam ne yapabiliriz?
 • Zaman zaman karşılaşılan, özellikle genel anestezi ile doğum tercih eden annelerimiz, doğumdan sonra fotoğraf çekimi için kendini iyi hissetmiyorsa veya daha güzel karelerin çıkması için, bebek ve anne o gün dinlenip ertesi gün bir çekim talebinde bulunabilmektedir. Bu gibi durumda sadece 2.gün çekim farkını ödeyerek, fotoğraf çekimini 2.gün tamamlayabilmekteyiz. 2. Gün çekimini ilk randevu aşamasında isteyebilir veya o günkü durumunuza göre karar verebilirsiniz. Randevu aşamasında arkadaşlarımıza sorarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
Doğumum gece denk geldi, nasıl yapacağız?
 • Geceye gelen doğumlarımızda da aynı şekilde hastaneye yola çıktığınızda çağrı merkezi veya mobil hatlarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz. Gece nöbetçi fotoğrafçı ekibimiz size yönlendirilecektir. Geceye denk gelen durumlarda, gece yol maliyeti hastaneye göre gece farkı olarak talep edilebilir. Randevu aşamasında arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Seçtiğim fotoğraf paketi dışında başka bir ücret ödeyecek miyim?
 • Hayır, ekstra bir talebiniz yoksa, normal şartlarda sadece seçtiğiniz paketin ücretini ödersiniz. Bazı durumlarda geceye denk gelen doğumlar için, gece farkı adı altında, gece yol ücreti talep edilebilir, dönemsel olarak bu fark paketlere de dahil edilmektedir, randevu aşamasında arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Diğer unsur olarak 2.gün çekimi talep edilirse 2.gün farkı talep edilebilir, bu tamamen ailemizin isteği ile gerçekleştirilmektedir. Bazı dönemlerde bu ücret kampanya kapsamında paket fiyatları içinde sunulmakta olup, randevu aşamasında arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Fotoğrafçılarınızın çekim düzeyi ve tecrübesi nedir?
 • Sanat Fotoğraf kadrosunda görevli arkadaşlarımızın tamamı, üniversitelerin fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü mezunlarından oluşmaktadır. Ayrıca şirketimiz tarafından anne baba psikolojisi, hastane kuralları ve hijyen, doğum ve ameliyathane bilgisi , bebek bakımı ve tutma şekilleri, davranış kuralları gibi birçok alanda bireysel olarak eğitimler verilmektedir.
Doğum fotoğrafçılarınız bayan mıdır?
 • Evet doğum fotoğrafçılarımızın tamamı bayandır.
Bütün ameliyathanelere girebiliyor musunuz?
 • Doğum fotoğrafçılığı yapan kadromuzda bulunan bütün arkadaşlarımız, eğitimlerini ve sertifikalarını almış, ameliyathane tecrübeleri olan eğitimli arkadaşlardır. Bu yüzden tüm ameliyathanelere girip çekim yapabilmekteyiz. Fakat son anda bir sorun yaşanmaması için doktorunuza fotoğrafçınızın geleceğini belirterek öncesinde ameliyathane girişi için izin alınmasını önermekteyiz. Ameliyathaneye giriş izni, doktorunuzun ve hastanenin insiyatifin de olup, bizim girebilmek adına bir yaptırımımız bulunmamaktadır. Herhangi bir sebepten dolayı ameliyathaneye giriş izni verilmediği durumlarda, sadece ameliyat anında çekilecek 3-5 kareyi çekememiş oluyoruz ve diğer çekim sürecimiz aynı şekilde devam ediyor.
Sizinle anlaşma yaptıktan sonra, hastanemi değiştirmek zorunda kaldım, problem olur mu?
 • Hayır, bizim için bir sakıncası bulunmamaktadır. İstanbul içi tüm hastanelerde çekim gerçekleştirebiliriz.
Ödememizi ne zaman yapıyoruz?
 • Randevu aşamasında verdiğiniz kaparo sonrası kalan ödemenizi çekimin gerçekleştirildiği gün yapıyorsunuz.
Albümlü bir paket tercih ettim, ben ödememi albüm teslimatında yapmak istiyorum?
 • Maalesef o şekilde bir takip sistemimiz bulunmamaktadır. Çekilen fotoğrafların içinden albüme koyulacak fotoğraf seçimlerini ailelerimiz kendisi seçtiği için, ödemeniz yapılmadan fotoğraf teslimatı yapılamamaktadır. Dolayısı ile fotoğraf seçimi yapılamayacağından, çekimin tamamlandığı gün ödemenizin tamamını yapmanız gerekmektedir.
Albümlerim ne zaman elimde olur?
 • Siz albüme koyulacak fotoğrafların seçimini yapıp bize bildirdiğiniz günden itibaren ortalama 25 iş günü içinde teslimatı gerçekleştirilmektedir.
İkiz bebek bekliyorum, 2 çekim paketimi almak zorundayım?
 • Hayır. Her fotoğraf çekim paketi o doğum için geçerlidir, doğacak bebeğimizin sayısı önemli değildir.
Doğuma gecikirseniz ne olacak?
 • Randevunuzu siz önceden açtırdıktan sonra, süreci birlikte takip ettiğimiz için gecikme yaşanmamaktadır. Acil durumlarda ise, hastane durumuna göre 30-60 dakika arası yetişme ortalamamız olsa da, ailelerimize en geç 2 saat önceden bilgi vermeleri konusunda uyarıda bulunuyoruz. Malum trafik durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Şu ana kadar şirketimizin doğum çekimlerine yetişme ortalaması %98 olup, kalan %2 lik kısım için ise, ailelerimizin unutarak çok geç haber vermesi veya ciddi bir durum karşısında çok acil ameliyata alınmasından kaynaklanmaktadır.
Bireysel çalışan fotoğrafçılardan sizin farkınız nedir? Avantaj ve dezavantajınız var mıdır?
 • Çekim olarak bir farkımız bulunmamaktadır. Hatta çekim sayımız çok fazla ve kadromuz geniş bir yapıya sahip olduğu için çekim tecrübesi konusunda daha ileride olduğumuzu söyleyebiliriz.
 • Bireysel arkadaşlarımıza doğum zamanınız geldiğinde o an ulaşamama gibi bir durumla karşılaşma olasılığınız olabilir, kurumsal bir firmada böyle bir durum olmaz, 7/24 çağrı merkezi ve mobil hatlarımızdan mutlaka birine her an ulaşabilir durumda olursunuz.
 • Bireysel arkadaşlarımız tam sizin doğum zamanınızda hastalanabilir veya yanınıza ulaşım esnasında başka bir olumsuz durumla karşılaşabilir, kurumsal bir çatı altında mevcut kadromuzdan hasta olan bir arkadaşımızı çekim için göndererek anne ve bebeği riske atmayız. Yerine başka bir arkadaşımızı göndeririz, yolda yanınıza ulaşım esnasında herhangi bir kaza veya kapkaç gibi olumsuz bir durumla karşılaştığımızda, size yönlendireceğimiz yedekte bir arkadaşımız mutlaka vardır.
 • Çekimler dijital aletler ile gerçekleştirilmektedir. Çekim esnasında makinanın bozulması veya kırılması gibi bir durumda, başka bir arkadaşımızı en hızlı şekilde yönlendirerek çekimi tamamlatma avantajımız bulunmaktadır.
 • Kurumsal bir firmada süreç ve albüm teslimatı kısmı, daha sistemli işler, hizmet bedeli ve teslimat süreçleri programlı yürür, sürprizler ile karşılaşmazsınız.
 • Kişiye bağımlı olmaz, karşınızda bir şirket ile iletişimde olursunuz ve her tür talep ve şikayetinizi dile getirebileceğiniz birileri olur.
 • Kurumsal bir firmada fiyat olarak daha ekonomik bir sonuca ulaşmış olursunuz. Ayda 10 adet albüm çıkaran bireysel bir kişiye göre, ayda 300 adet albüm hazırlayan bir kurum arasında albüm maliyetleri konusunda mutlaka ekonomiye yansıyan bir etki olacaktır.
 • Kurumsal bir yapıda fiyatlandırma kişisine veya hastanesine göre değil, şeffaf net ve açıktır. Her kesime aynı kalitede ve aynı fiyata hizmet verilir, ayrım yapılmaz.
 • VIP hizmetlerimiz ile, dilerseniz en üst düzeyde bir hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Sizin isteklerinize en iyi şekilde cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.
 • Birden fazla fotoğrafçı, video çekimi, oda süsleme gibi ek isteklerinizi en hızlı şekilde çözüme ulaştırabilirsiniz.
 • Kurumsal yapıda dönemsel kampanyalardan faydalanır, zaman zaman çok cazip fiyatlar ve hizmetlerle karşılaşabilir, avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 • Hizmetinizi, resmi çalışan bir firmanın güvencesi altında almış olursunuz.
Albüm setlerinde büyük boy albüm ile cep albümlerin fotoğrafları aynı fotoğraflarımı içeriyor ?
 • Evet büyük boy albümün aynısı olup, sadece küçültülmüş hali olarak hazırlanır. Genelde anneanne ve babaanneye verilmek için kullanılmaktadır.
Albümsüz DVD paket fotoğraf çekimi yaptırmıştım, fakat şu anda albümde olsun istiyorum, albüm yapabilir misiniz?
 • Daha önce çekilmiş olan fotoğraflardan tabi ki albüm yapabiliriz, fakat ilk seçimde albümlü bir paket seçmeniz size maliyet olarak daha uyguna gelecektir. Sonradan yapılan albümlerde, albüm maliyetini o günkü fiyatlardan ödemeniz gerekecektir.